Hadik mindent vitt Miskolcon

Hadik András megőrizte veretlenségét, miután megnyerte az ORB idei második, miskolci versenyét is. A hazai versenyén szereplő Fordos versenyző magabiztos előnye tudatában sem vett vissza, így magabiztosan szerezte meg az első helyet.

Hadik András vasárnap hét szakaszból hatot megnyert, így 50.3 másodperc előnnyel szerezte meg a győzelmet hazai futamán. A Fordos versenyző mindkét napon és a Power Stage-n is első lett, így a maximális pontszámot megszerezve növelte előnyét a bajnokságban és megőrizte idei veretlenségét.

A második helyen Turán Frigyes zárt, aki az első vasárnapi szakaszt ugyan megnyerte, de később már nem bírt Hadikkal, így az egri második hely után Miskolcon is második lett.

Velenczei Ádám harmadik helyen végzett a Hyundaijal 54.9 másodperccel elmaradva Turán mögött, de 26.2 másodperccel megelőzve Bodolai Lászlót.

Az ötödik helyen ifjabb Kiss László ért célba a Forddal, míg Lovász Pál lett a hetedik Hyundaijal.

A legjobb Škodás eredményt Trencsényi József szerezte meg, aki az ORB hetedik helyén végzett, miután az utolsó szakaszon megelőzte márkatársát, Osváth Pétert.

Az ORB értékelésének legjobb 10 versenyzője közé még Ollé Sándor Škodával és Kovács Antal Forddal tudott beférni.

A 3-as kategóriában Tóth Tibor szoros csatában, 2 tizedmásodperces előnnyel szerezte meg a győzelmet Nagy Mátyás és Tábori Ákos előtt.
A kategóriában a verseny 11. szakaszáig a Rally Café Racing versenyzője, Szauer Gergő vezetett, azonban az ominózus pályán elment a Mitsubishiből a hajtás, így kiállni kényszerült és 3 pontot szerzett a hétvégén.

AZ ORC mezőnyében Gyarmati Ariel 28 másodperc előnnyel tudott nyerni Matiocs Mihály előtt, míg Rongits Attila lett a harmadik 32 másodperc lemaradással.
A kategória címvédője, Maricsek Miklós a 14. szakaszon a negyedik helyen állva defekt után kényszerült kiállni, így 2 pontot gyűjtött Miskolcon.

A bajnokság május végén a Szombathelyi murvás pályákon folytatódik.